Every day is new beginning, take a deep breath and start again...

ATTRACTIONS AND SIGHTS

 

You like sights and attractions? here are some tips if you're in London

Aktuality

London Eye is big atraction in London for turist
Londýnské oko, které stojí v samotném srdci Londýna, patří k největším vyhlídkovým kolům světa. Kolo bylo slavnostně otevřeno 31. prosince 1999 a nedlouho po svém spuštění se stalo nejnavštěvovanější atrakcí celé Velké Británie.
Gherkin :-)
Město Londýn se může chlubit celou řadou originálních budov, mezi bezpochyby nejvíce vyniká stavba dokončená v roce 2004, Swiss Re Tower, neboli "Okurka" (anglicky gherkin). 
Covent Garden is fun center
Tato čtvrť je známá díky širokému výběru restaurací, obchodů a divadel, ve kterých se konají celosvětově uznávaná představení, ať už muzikálová, nebo činoherní. Covent Garden je jediným místem v Londýně, kde mohou beztrestně působit pouliční umělci, mezi nimiž obzvlášť vynikají nejrůznější...
Soho and Chinatown
Soho nedisponuje jedinou konkrétní památkou či atrakcí, ale je údajně „nejhříšnější“ částí Londýna.  Čínská čtvrť se nachází severně od náměstí Leicester, v ulicích Lisle a Gerrard, a představuje nepřehlédnutelnou část Soho. I když ve skutečnosti v „Chinatownu“ žije jen malé...
Greenwich: The starting point of a world clock
Greenwich je východní „vstupní bránou“ do Londýna a nepochybně ho všichni znají. Právě tady totiž najdete místo, kudy prochází Prime Meridian (nultý poledník), podle kterého se nastavují hodiny po celém světě.
Trafalgar square is center of London
Jestli si říkáte, kde v Londýně se konají všechny velké demonstrace a silvestrovské oslavy, kde stojí vánoční stromeček, jste na správné adrese, je to právě Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square).
Cathedral of St. Paul is the second largest in the world
Monumentální katedrála sv. Pavla je symbolem odporu, vlastenectví a pýchy Londýna, který by žádný z návštěvníků hlavního města rozhodně neměl vynechat.
Buckingham palace is the seat of the Queen
Když se vydáte na návštěvu této památky, načasujte si výlet tak, abyste stihli střídání stráží v 11.00. Zažijete neuvěřitelnou podívanou! Ovšem pozor, střídání stráží neprobíhá každý den. Střídání je závislé na počasí a jiných okolnostech.
Camden Town - much hipster
Láká vás pestrost věcí, lidí i chutí? Chcete poznat Londýn z jiné perspektivy než doposud? V takovém případě si určitě nesmíte nechat ujít vyhlášené tradiční trhy v Camden Town, které se těší čím dál větší oblibě.
Piccadilly Circus is London Times Square
Piccadilly Circus je společně s Big Benem a Tower Bridge téměř na všech pohlednicích z Londýna. Pořiďte si také jednu a pojeďte s námi. Kruhové náměstí je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů v Londýně. Vzniklo již koncem 18. století podle návrhu architekta Nashe. Nyní je...
1 | 2 | 3 >>